Bylo to někdy i hodně nebezpečné. Komunistům se ježily chlupy i v podpaždí, když jen slyšeli o čemkoli kapitalistickém. Věci ze západu zde vůbec neměly místo, a když to někdo chtěl propagovat, se zlou se potázal. A když přece jen něco uniklo pozornosti udavačů a nohsledů, byl z toho obyčejně průšvih.

Dnešní doba je naštěstí docela jiná, a naopak je to socialistický tábor který ohrožuje celý svět. Z kapitalismu sem proniklo skoro všechno, hlavně tržní ekonomika. S ní ovšem také americké ceny k českým mzdám. Samozřejmě, že tak vzniká nepoměr a jen ti nejzdatnější se s tím úspěšně porvou. Zda poctivou prací či ne, to už nechme stranou. Bohužel většina spíše nepoctivě, ale takoví mají peněz dost, a proto také mohou skoro všechno.

pokladnička a slečna

Z USA k nám dorazila spousta věcí, a mezi nimi i něco, co ekonomické nesmysly hodně vyrovnává. Je to americká nebankovní hypotéka.

Proč nebankovní?

V naší malé vlasti působí více bank a aby byl ten kdo je využívá chráněn, musí být pod kontrolou. Banka z něj tedy vytáhne, co se dá. Všechny informace jsou dobré. Jejich nejnovější výmysle je ten, že jste povinni jí sdělit vaše příjmy, tedy odkud budou přicházet na váš účet. Vláda opět zapracovala a doba pan Orvela se blíží. Ale to nás zajímat nebude. Tento článek je zde kvůli oné hypotéce, a ne kvůli ovládáni lidstva.

prázdná peněženka

Společnost, která je tak zvaně nebankovní, není svázaná žádnými přísnými předpisy a kdo ví jakými vnitřními nařízeními. Může si tedy dovolit postupovat drobátko jinak, což se projevuje právě v oblasti půjček a hypoték. Zpočátku to jednoduché nebylo, protože to, co v USA a jinde fungovalo řadu let, nešlo tady. Nikdo totiž nevěřil, že to jinak fungovat může. Teprve čas ukázal, že i ten český člověk si dokáže něco zjistit a pak to využít. Samozřejmě, že to musí mít velmi dobré reference a pak to také bude mít nové a nové zájemce.