Na otázku, zda se lidem žilo lépe dříve, než nyní, je poměrně jednoduchá odpověď. Každý z vás na ni přijde po krátké logické úvaze: Rozhlédněte se kolem sebe, kolik lidí je zlých, sobeckých, nadřazených či submisivních, kolik lidí potlačuje své přirozené sebevědomí, a kolik konfliktů vzniká nejen mezi státy světa, ale i mezi různými etniky v rámci jediného státního systému, mezi lidmi na pracovišti a dokonce i v rodinách a mezi partnery. Dříve byl život snazší, protože ačkoli se tehdy mnoho lidí chovalo podobně, neměli k dispozici tolik technických pomůcek, s nimiž tehdy nemohli provádět své zlé úmysly. Jinými slovy, dnes jsme obklopeni výpočetní technikou, mobilními a sociálními sítěmi, kamerovými systémy, drony či neviditelnými letouny, a to vše lze snadno zneužít proti přirozenosti lidského života.

kbelíky na pískovišti

Tento problém se samozřejmě, logicky, promítá i do života našich dětí. Jde zejména o mobilní telefony, tablety a notebooky, s nimiž pronikají do virtuálního světa, kde mohou být snadno terčem útoků různých zlých individuí. A toto také zasáhne i rodiče a příbuzné, protože ti mají za děti plnou zodpovědnost, a jistě nemusíme dále pokračovat ve výčtu problémů, které v souvislosti s tím vznikají.

hra na pískovišti

Buďte tedy prozíraví a snažte se dětem nabídnout více přirozené zábavy, jak jsme to prožívali my, co ještě pamatujeme svět bez mobilů, v němž byli lidé paradoxně více v těsném fyzickém kontaktu, ačkoli nemohli nikomu rychle napsat SMS nebo uskutečnit hovor třeba z lesa za domem. Pořiďte dětem pískoviště dřevěné Dětská hřiště, které podporuje kreativitu, umožňuje více svobody a volnosti a zároveň děti více přitahuje k zemskému povrchu, neboli je uzemňuje. Na pískovišti si často hrají děti bosé, a bosonohá chůze je obrovským přínosem nejen pro děti, ale i pro dospělé, ostatně i vy se můžete konečně vyzout z bot a chodit v okolí pískoviště naboso, rozhodně vám to prospěje.