Kde sehnat testosteron je otázka, kterou si kladou muži, co již o vlivu testosteronu zřejmě něco ví. Už pravděpodobně pochopili, že je to velmi důležitý hormon, bez něhož není svalové síly, není svalová hmota a není ani žádná vitalita a mužnost. Muži bez testosteronu nemohou zplodit potomky a sex je pro ně totální tabu, a stejně tak i sport a tělesný pohyb. Bez testosteronu se muži stávají neschopnými individui, zoufalci, kteří svůj život nežijí, ale spíše jen přežívají.

kvetoucí Ženšen

Otázkou tedy zůstává, kde ten testosteron získat. Ve snaze o jeho podporu mohou někteří muži vyzkoušet různé nepřirozené chemické koktejly, s nimiž si přivodí nemalé problémy, a nakonec je situace ještě horší, než před tím. Před různými chemickými pokusy vás důrazně varujeme, ty si klidně provádějte ve zkumavkách, pokud vás baví chemie, ale neaplikujte syntetické preparáty sami na sobě. Přidržte se raději čistě přírodního řešení, které se navíc opírá o zkušenosti těch, co tu byli před námi.

kořen Ženšenu

Adaptogenní rostlinky – před staletími lidé neměli k dispozici techniku, ale měli intuici, a ta je vždy naváděla tam, kam potřebovali. Získali tak mnoho poznatků a zkušeností při sběru léčivých bylin a zjistili, že pro zvyšování testosteronu nejvíce zabírají adaptogeny, tedy rostliny, co adaptují organismus na stresové vlivy. Stres totiž může za drtivou většinu zdravotních problémů a také za hormonální dysbalanci, kdy v těle převládá adrenalin a kortizol. Tyto hormony brzdí tvorbu testosteronu, a tomu je třeba učinit přítrž.

S adaptogenními bylinkami to půjde snadno, úspěch můžete slavit například s Ženšenem, Macou peruánskou a Kotvičníkem zemním. Při správném dávkování se mírné vedlejší účinky vyskytují https://www.ulekare.cz/clanek/zilni-problemy-se-vyskytuji-nejen-na-koncetinach-10317 jen výjimečně a závažnější prakticky vůbec. Nejedná se o drogy, na nichž vzniká závislost, a můžete je užívat v podstatě nepřetržitě.