Hledáte nový materiál pro vaši tvorbu, se kterým se bude snadno pracovat, nebude náročný na údržbu a zahřeje celou vaší rodinu? Tak přesně takovým vysněným materiálem může být minky. Jedná se o speciální látku, kterou můžeme zařadit mezi tzv. plyšové látky. A důvod je naprosto jasný! Minky je skutečně hebká, hřejivá a na dotek příjemná látka, která vás překvapí.

Minky patří již řadu let mezi stálice na trhu s látkami. Oblibě se těší díky báječným vlastnostem, které jsou v kombinaci s příznivou cenou zkrátka více než lákadlem. Minky má všestranné využití, a to jak pro děti, tak i pro dospělé. Při své tvorbě proto můžete popustit uzdu fantazie. Jak vlastně tato látka vypadá a co vše vám může nabídnout?

Hřejivá dětská deka

Obliba minky roste, vlastnosti této látky zaujmou i vás

V současné době se minky hojně využívá především při tvorbě dekorací, lůžkovin či oblečení především pro děti. Téměř na každém kroku tak můžeme vidět například ochranné mantinely do postýlek, zavinovačky, hnízdečka pro miminka apod., která jsou vyrobena právě z minky látky. Díky své jemnosti a zároveň i hřejivým vlastnostem, je tento materiál pro malé děti jako stvořený. Ovšem lůžkoviny či dekorační polštářky z minky si přeci může užívat celá rodina. Nikdo z nás zajisté neopovrhne rovněž hřejivou dekou či čepicí. A jelikož se fantazii skutečně meze nekladou, vyrobíte s něho i jedinečné hračky pro vaše ratolesti.

minky

Snadné zpracování i údržba dělají z minky ideální materiál

Tato látka se vyznačuje typickými výstupky, podle kterých ji dokážete rozeznat od klasických plyšových materiálů. Pere se standardně na nižší teploty a není třeba ji žehlit. Snese i sušení v sušičce, ale pozor na příliš vysokou teplotu. Vždy je vhodné nastavit snížení teploty a případně sušit déle. Co se týče zpracování, nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky. Bohatě si vystačíte s klasickým šicím strojem či jehlou a nití.