Elektronické cigarety jsou skvělou alternativou, pokud jste se rozhodli, že chcete skoncovat nebo omezit kouření klasických tabákových cigaret, ale nejste připraveni se vzdát cigaret úplně. Dnes jsou elektronické cigarety běžně dostupné a mají oproti klasickým cigaretám opravdu spoustu výhod.

elektronická cigareta

Jsou více tolerovány ve společnosti. Zatímco klasickou cigaretu si dnes již nezapálíte na spoustu místech, jako jsou bary, restaurace nebo zastávky autobusu, elektronické cigarety si na těchto místech vychutnat můžete. Samozřejmě, ve většině restaurací vás neuvidí rádi ani s elektronickou cigaretou, ovšem v baru nebo někde venku nebudete mít problém.

Odpadá nepříjemný zápach, který se z klasických cigaret drží ve vzduchu, ve vašich vlasech, oblečení, rukou a také na vašem dechu. Elektronické cigarety naopak příjemně voní. Vůně je závislá na tom, jakou aktuálně máte v cigaretě náplň. Lehce voňavá pára, která z cigarety vychází se rychle rozplyne a můžete ji bez problému kouřit i doma, protože ona vůně rychle mizí. Když si doma zapálíte klasickou cigaretu, ucítíte zápach ještě dlouho potom.

cigareta

Elektronické cigarety jsou také šetrnější k našim plícím a celkově k našemu zdraví. Obsahují o několik desítek méně škodlivých látek, než klasické cigarety. Tím, že přejdete na kouření těchto cigaret tedy snižujete riziko respiračních onemocnění, nádorových onemocnění i takových věcí, jako je třeba předběžné stárnutí pleti.

Pomohou vám skoncovat s kouřením úplně. Málokterý kuřák je připraven z kouření klasických cigaret jednoduše přestat a zbavit se svého zlozvyku úplně. Studie ale ukazují, že pokud z klasických cigaret přejdete na ty elektronické, bude pro vás daleko snazší se poté zbavit svého zlozvyku úplně. Můžete to tedy brát jako takový mezikrok k tomu, že se zbavíte své závislosti jednou provždy.