Nápoje, které vám uvedeme, jsou skvělou volbou pro děti, jak je v létě ochladit, osvěžit a zároveň jim dopřát něco, aby si pochutnali. Určitě je vždy lepší volbou si tyto nápoje připravit doma než kupovat hotové, které bývají plné cukru.

Voda s ovocem

Voda by měla i u dětí tvořit základ jejich pitného režimu. Pomocí vody a ovoce připravíte skvělou limonádu, na které si děti pochutnají. Do vody přidejte nakrájené oblíbené ovoce vašich dětí. Doporučujeme zkusit například jahody, maliny, ananas nebo pomeranče.

Mléčný koktejl

Kdo by neměl rád mléčné koktejly, které se především dříve prodávali v mléčných barech? Teď můžete takový koktejl připravit jednoduše i doma. Budete potřebovat jen jahody, lžíci cukru, vanilkovou zmrzlinu a jahody. Všechny ingredience dáte do mixéru a vymixujete hladký nápoj. Můžete ho ještě dozdobit čerstvými jahodami.

koktejl

Čaj

Čaj je vynikající na zahřátí, ale vychlazený čaj s kostkami ledu, trochou medu a citrónu může být vynikající nápoj do letních dní. Pro děti doporučujeme zvolit ovocný čaj, který je bez kofeinu, anebo dětský čaj, který je svým složením pro děti ideálním.

Banánovo-arašídové smoothie

Smoothie je vynikající jak pro děti, tak pro dospělé, protože má v sobě plno vitamínů. http://biospotrebitel.cz/bio-poradna/casto-kladene-dotazy/o-kolik-vitaminu-a-prospesnych-latek-zelenina-prijde-zamrazenim Budete potřebovat hrníček mléka, zralý banán, dvě lžíce arašídového másla, lžičku medu a trochu skořice na dochucení. Aby bylo smoothie opravdu osvěžující, přidáme tři kostky ledu. Všechny ingredience ve výkonném mixéru mixujeme, až vznikne lahodné smoothie. Navrch posypeme ještě trochou skořice.

koktejl

Nealkoholická Sangria

Nealkoholická verze oblíbeného koktejlu může být vynikajícím osvěžením a zároveň děti zaujme i vzhledem. Budete potřebovat nakrájený pomeranč, citrón, limetku, tři šálky hroznové šťávy, půl šálku pomerančové šťávy, čtvrt šálku citrónové šťávy a půl šálku šumivého jablečného moštu. Na dno džbánu dáme nakrájení ovoce a zalijeme ho pomerančovou, hroznovou a citrónovou šťávou. Promíchejte a nechte odležet v lednici do druhého dne. Při podávání přidejte cider a několik kostek ledu.