Řešíte aktuálně těžkou finanční situaci, potřebujete peníze, ale nevíte, kde si půjčit a od koho? Nabídka půjček je obrovská, ale neudělejte chybu.

Kde si půjčit peníze, když je potřebujete co nejdříve? Zvažte možnosti dobře!

Půjčování peněz je dnes zcela běžnou záležitostí. Půjčujeme si téměř na všechno, na domácí spotřebiče či vybavení domácnosti, na bydlení nebo podnikání, ale i na běžné výdaje. Čím více ale člověk půjček má, tím je obtížnější je splácet nebo také žádat o další. Samozřejmě, že nikdo se nechce dostat do dluhové pasti, ze které se jen těžko utíká. I proto je potřeba zkoumat, zda žadatel o půjčku je schopen splácet. Dělají to banky i nebankovní společnosti, pokud si chcete půjčit peníze a nikoho nezajímá, zda máte příjmy, je to více než podezřelé. Kde si tedy půjčit peníze, jak co nejlépe zvážit všechny možnosti?

budova banky

U banky nebo jinde

O půjčku samozřejmě můžete požádat u banky, ale je známo, že banka nepůjčí jen tak někomu a každá banka má poměrně přísná pravidla i delší administrativní proces schvalování úvěrů a hypoték. Mnohem jednodušší to můžete pak mít, co se procesu schvalování týče, u nebankovních společností. S těmi jakoby se roztrhnul pytel, ale pozor, zrovna nejlepší pověst opravdu nemají. Otázkou je, zda oprávněně? Nelze totiž všechny posuzovat stejně, i když se rozhodnete půjčit si u nebankovní společnosti, můžete mít výhodnější podmínky, a opravdu ne každá taková nebankovní společnost vás bude chtít vzít na hůl. Dobře si všímejte podmínek, ty by měli být výhodné, doba splácení dlouhá, samozřejmostí by měla být možnost předčasného splácení.

peníze v obálce

Co když už dlužíte?

Hypotéka pro dlužníky je k dostání právě jen u zmíněných nebankovních společností, ty bývají opravdu mnohem mírnější a nemají nastavené tak přísné podmínky. I když tedy máte zápis v registru dlužníků, můžete si zažádat o další úvěr, ale nepočítejte s tím, že to bude jen tak. Jelikož i nebankovní společnosti potřebují své záruky, budou se zajímat o to, zda budete moci dál úvěry splácet a to včetně toho nového, o který zažádáte.

Celkově je ale proces jednodušší a to zejména pro podnikatele.