Menstruace je přirozenou součástí každého života ženy. Je však tou nejméně oblíbenou součástí nás samotných, protože vyžaduje zvláštní pozornost a dokáže hned několik věcí zkomplikovat. Menstruace nám může někdy nabourat docela běžný den ve škole či v práci. A rozhodně nikdo nechceme, aby se nám perioda dostavila v období dovolené, kdy nechceme žádné starosti. S menstruací jsou totiž často spojené různé tělesné bolesti, změny nálad a mnohem větší omezení různých aktivit. Menstruace je však v dnešní době už poměrně zvládnutá záležitost. Dřív neexistovalo tolik usnadňovácích pomůcek, které nám dnes umožňují věnovat se běžným aktivitám.

kalhotky

Můžeme se věnovat jakémukoli sportu a můžeme chodit i plavat díky tamponům nebo kalíškům. Rozhodně si nenechme menstruací ovlivňovat a narušovat náš denní režim a omezovat se na oblíbené aktivity. O menstruaci ani nemusíte vědět a nemusíte se rozhodně strachovat z přetečení nebo z jakéhokoli nepříjemného pocitu. Ještě před pár lety jsme musely během našich dní utrácet poměrně dost peněz za hygienické pomůcky, bez nichž to prostě nešlo. Nakupovat tampony a vložky se po sečtení dosti prodražilo. Naštěstí dnes už existuje mnohem víc způsobů, které jsou pohodlnější, a hlavně nestojí skoro nic.

stopka

Proč bychom měli za náš cyklus utrácet nesmyslně tolik peněz! Výbornou alternativou je menstruační kalíšek. Ten stačí vyměňovat dvakrát denně a nemusíte se obávat protečení nebo pocitu, že si na vás někdo něčeho všimne. Koupíte ho za pár stovek a vydrží vám na několik let, a to se rozhodně vyplatí. Kalíšek je navíc ekologický a nemusíte řešit odpad. Nevýhodou však je to, že k výměně potřebujete umyvadlo, a to na veřejných záchodcích nemusí být snadné. Navíc jeho aplikace vyžaduje delší čas a hlavně praxi, kterou může zpočátku někdo ihned vzdát, než se to naučí. A pak tu jsou menstruační kalhotky. Je to výborná věc, kterou potřebuje každá žena. Kdo by netoužil si nezavádět, mít na sobě pouze kalhotky a neprotéci? Tak fungují tyto kalhotky, které stačí pak pouze vyprat a znovu použít. Ušetříte nejen dost peněz, ale i čas a trpělivost a hlavně přírodu!