Viagru mnozí muži považují za svého spasitele a vůbec se nepozastavují nad tím, jak je možné, že to dříve šlo i bez Viagry. Ještě před pár desítkami let neexistovalo tak vysoké procento mladých mužů, co řeší problémy s erekcí, ale co je horší – většinu současné civilizace to vůbec nezajímá a domnívá se, že je to „normální“. Svým způsobem to připomíná pomalu se zvyšující teplotu v kbelíku s vodou, kde plave žába, dokud se v tom kbelíku neuvaří, namísto, aby jej zavčasu opustila. Žába si pomalu přivyká na horší a horší životní podmínky.

žena v trávě

Stres – jedním z těch nejnebezpečnějších důvodů ztráty erekce a mužské potence je stres. Každý den nás provází desítky až stovky drobných stresujících událostí, na něž ale nelze bezprostředně reagovat tak, abychom je vyřešili k naší spokojenosti, a tak se táhnou a zasahují do života jako tasemnice. Pozvolna navyšují hladinu adrenalinu v krvi a tlumí produkci testosteronu. Jenže bez něj to nepůjde a s postupující intenzitou stresujících vlivů to skončí, jako s tou žábou v kbelíku. Proti stresu mohou vydatně pomáhat, jako náhrada Viagry bylinky na zvýšení testosteronu, například Kotvičník zemní a peruánský Ženšen.

hezká dívka

Plastická strava – někteří lidoví léčitelé s oblibou používají slovní výraz „plastické žrádlo“ pro současný moderní jídelníček většiny západní populace. Jestliže znáte francouzský film s Louis de Funesem s názvem „Křidýlko nebo stehýnko“, je tam v nadsázce zobrazeno to, co nabízí současný fastfood. Omezte konzumaci alkoholu, kolových slazených nápojů, bílého cukru a bílé mouky a věnujte více pozornosti kvalitní zdravé výživě s převahou celozrnných obilovin a luštěnin a ovoce a zeleniny. Plastická strava vám totiž sebere nejen erekci, ale zhorší i všechny ostatní tělesné funkce.

Hýbejte se – choďte více pěšky, jezděte na kole, posilujte, sportujte, zkrátka pohybujte se a neseďte neustále na zadku. Dnes se příliš často vozíme v autě a jsme líní udělat pár kroků navíc. A tip na závěr – choďte co nejčastěji po schodech, je to skvělá podpora dolních končetin, co zabírá i na povadlou erekci.