Trendům se nevyhne ani bydlení
I v bydlení se můžeme setkávat s trendy, které se pravidelně mění. Jednou je barevná červená střecha, jindy zase černá. V posledních pár letech boduje černá střecha a antracitová okna v kombinaci se světlou fasádou. Taková kombinace je vhodná spíše na domy, které stojí daleko od silnice, aby je neznečišťovala projíždějící auta ve sněhu a v dešti. Lidé bydlící spíše blíže silnice většinou i navzdory trendům volí tmavší fasádu, která se snáz udržuje.

bílý dům

Co dalšího letí?
Moderní rodinné domy
enerdomy.cz jsou vybaveny moderními technologiemi. Zpravidla je jejich součástí tepelné čerpadlo a solární panely. Tyto vymoženosti moderní doby slouží ke snížení provozních nákladů. Stavební firmy stavící domy na klíč je montují do každého domu. I moderní technologie podléhají trendům, a právě teď letí zrovna tyto dvě. Největší novinkou je ale možnost mít centrálně ovládaný dům asistentem. Můžete díky hlasovému ovládání ovládat na dálku osvětlení, spotřebiče, venkovní žaluzie, bránu a dokonce i bezpečnostní systém. Takové vybavení je ale poměrně nákladné a tak si jej zatím většina lidí do domu nepořizuje.

moderní dům

Co se týče vzhledu tak trendy neurčují jen barvy domu, ale i jeho půdorys. Kdo chce stavět dům, musí si vybrat vhodný půdorys. Většina lidí volí bungalov. Je to moderní bydlení minimálně poslední dvě dekády, protože jde to přízemní stavba, která vypadá velice zdařile. Ke stavbě bungalovu je ale potřeba mít dostatečně velký pozemek. Pokud máte například úzký pozemek, je lepší patrový dům, který nezabere tak velkou plochu. I vybavení domu lidé vybírají podle toho co je zrovna v módě. V současné době ale nelze šlápnout vedle s jakoukoliv kuchyňskou linkou nebo barvami obkladů. Navíc se trendy poměrně pravidelně opakují takže pokud si vyberete něco nadčasového, nikdy vaše bydlení z módy nevyjde.