Přestěhovat samotnou chladničku zvládne stěhovací firma stěhování levně v Praze, jak se říká, levou zadní. Stěhováci provádí tyto operace téměř každý týden a jsou si dobře vědomu, jakým způsobem tyto spotřebiče přenášet, aby se nepoškodily a sloužily dál svému účelu na novém působišti. To nejobtížnější však zůstane na vás, a tím je příprava chladničky a důkladné načasování celého procesu na stěhovací den. Na co nesmíte zapomenout?

chladnička v kuchyni

Kdy začít odmrazovat – v první řadě začněte mrazákem. Začínejte jej postupně vyprazdňovat již v době, kdy objednáváte stěhovací firmu, tedy přibližně měsíc předem. Vhodné je napsat na papír seznam položek, co v mrazáku jsou, a podle toho sestavovat jídelníček na další dny. Tímto způsobem se dopracujete do situace, kdy zhruba pět dnů před stěhováním bude mrazák zcela vyprázdněný a bude připravený na odmrazování.

potraviny v chladničce

Věci z chladničky – ty také vyprazdňujte postupně a zde by to mělo probíhat tak, abyste zhruba týden před stěhováním měli uvnitř pouze pokrmy, které jste schopni zkonzumovat během tří dnů. Chladničku odmrazujte dva dny před stěhováním a v této době jezte buď trvanlivé potraviny, anebo si zajděte na jídlo do restaurace. Odmrazení chladničky s mrazákem nenechávejte na poslední den, protože musíte ještě ponechat dvířka otevřené alespoň přes noc, ideálně po dobu dvanácti hodin, aby vše důkladně vyschlo a nevytvořila se uvnitř v průběhu stěhování plíseň. Teprve po důkladném vysušení dvířka uzavřete a chladničku přebalujte stretch fólií,, která ji ochrání před poškozením při manipulaci v terénu.

Chladničku také nenaklánějte na bok, ponechte ji ve svislé poloze. Stěhovací firma ví, jak chladničku přenášet, a obvykle se tento postup snaží dodržet, každopádně až bude na svém novém místě, ponechte ji ještě alespoň několik hodin vypnutou a pro jistotu otevřete dvířka, tím zabráníte zatuchlému zápachu, který by se uvnitř mohl tvořit.