Tentokrát se naše téma podívá trochu hlouběji na vaši zahrádku. Pokud jste se rozhodli si vyčlenit prostor na svém pozemku a udělat si zde záhonky na pěstování vlastní zeleniny, tak jste se skutečně rozhodli velmi dobře. Taková zelenina je daleko chutnější a dá se i říci, že bude zdravější, než ta, kterou koupíte v obchodě. Především je to způsobeno tím, že vy víte, jaký zdroj semínek jste si zasadili, jak o ně pečujete a v podstatě i zda používáte nějaké prostředky na hnojení atd. Jenomže co když jste v situaci, která vám neumožní si vytvořit větší zázemí pro tento způsob pěstování zeleniny? Něco vám prozradíme, není nutné to vzdávat, stačí si jen tak uspořádat pozemek tak, abyste si mohli například pořídit skleník ke stěně domu nebo jiné stavby. Možná ani netušíte, kolik místa tím ušetříte a celkově jaké vám to přinese další benefity.

skleník u zdi

Skleníkové výhody

Je mnoho důvodů, proč si v podstatě pořídit skleník, v tomto případě takový, kdy využijete pevnou zeď jiné stavby.

  • V první řadě nebudete potřebovat tolik volného prostoru, protože vlastně nebudete potřebovat jednu stěnu skleníku, tu vám nahradí právě dům, garáž nebo jiná stavba.
  • Budete mít zdroj čerstvé zeleniny v podstatě ihned po ruce a tudíž ani silný venkovní déšť vám moc neublíží, když si odskočíte do skleníku.
  • Vaše sazeničky a následná úroda budou jako v bavlnce, žádný nepříznivý vliv počasí jim totiž neublíží.
  • Navíc budete moci sklízet dříve, než když si zasadíte zeleninu na klasický záhonek a také se vám úroda odvděčí tím, že ji budete sklízet dlouho do podzimu.
  • To samozřejmě není vše, ale podstatné zde bylo řečeno.

skleník ke zdi

Ještě si nevíte rady?

To není divu, protože trh skutečně nabízí mnoho produktů, které si můžete zakoupit. Takže i v tomto případě vám můžeme poskytnout jednu radu. Zaměřte se na skleníky, které mají nějakou historii, to znamená, že budou přímo od výrobce, který se rozhodně nebude stydět vám nabídnout svoje produkty.