Máte doma na podlaze koberec a považujete jej za nejlepší podlahovou krytinu, jakou znáte? Neumíte si představit, že byste našlapovali bosou nohou po laminátové podlaze, tvrdé jako prkno, anebo po keramických dlaždicích, studených jako psí čumák? Takto uvažuje spousta lidí, rozhodně nejste sami, protože žádná jiná krytina na podlaze nezajistí tak dokonalé pohodlí na bosé nohy i na váš zadek či tělo, pokud na koberec usedáte, nebo si dokonce leháte.

čištění koberce

Zmínili jsme zde bosonohou chůzi, někteří prodejci koberců s tímto termínem rádi operují, protože bosá chodidla jsou velmi citlivý hmatový orgán a mohou díky příjemnému a teplému povrchu na podlaze vytvářet pocit osobní pohody, a tím eliminovat stres a všechny další negativní jevy současné hektické doby. Je tu ale jeden problém, chůze naboso, nebo dokonce v ponožkách či silonkách, pomalu a postupně vtírá mezi kobercová vlákna náš pot. Zpočátku se nic neděje, teprve až poté, co je vrstva potu na podlaze dostatečně silná, se tu rozmnoží bakterie a budou si na potu pochutnávat.

koberec na podlaze

Bakterie vylučují sirné sloučeniny, a to je ten známý chodidlový odér. S bakteriemi si však v plném rozsahu neporadí žádný pytlíkový vysavač, což tedy znamená, že se koberec začne postupně měnit na zapáchající tkaninu. Jenže pokud uznáte za vhodné, že vaše ponožky jsou zralé do pračky, načež je tam vložíte a máte klid, koberec v metráži o rozměru čtyři krát pět metrů se do pračky nevejde, musíte na něj naopak tu pračku vpustit. Samozřejmě ne doslova, ale obrazně, máme na mysli pračku ve formě čisticího stroje Rotovac dle ceníku na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/cenik/.

Systém Rotovac nejprve koberec vykartáčuje rotujícími kartáči a ihned poté silným podtlakovým vysáváním odsaje všechny nečistoty do sběrné nádoby – tento způsob čištění koberců je velmi účinný a spolehlivý a také dobře recenzovaný.