Nicos.cz > Informace > Výroba obálek z archu

Výroba obálek z archu

Technologie, která se uplatňuje při vyšších nárocích klienta na provedení a kvalitu tisku či při požadavku na nestandardní formát obálek nebo materiál.

Popis výroby obálek z archu - jedná se o nejnáročnější výrobu obálek. Materiál, z něhož má být obálka zhotovena, se nejdříve potiskne na běžných archových ofsetových strojích, případně jinými technologiemi, které umožňují docílení vyšší kvality tisku. Pak se z potištěného archu vysekne odpovídající formát obálky. Pokud je požadavek, následně se do vyseknutého tvaru obálky vlepí jedno nebo více okének, případně se provedou i jiné úpravy, a tvar obálky je složen a slepen. Nakonec se na klopu obálky nanese lepidlo nebo krycí páska. Stroje, na nichž je kompletace obálek prováděna, zpravidla umožňují ve finální fázi i 1 až 2 barevný přítisk.
Tato výroba je velmi variabilní a nabízí široké možnosti finálního produktu. Časté využití najdeme i při výrobě bílých nepotištěných obálek. Lze provádět rozmanité výseky, perforace, podlepování. Obálky mohou mít různé tvary a mohou být vyrobeny z různorodých materiálů. Proto je největší uplatnění této technologie v kreativních marketingových aktivitách, zejména u direct mailových akcí.

Výhody:

  • kvalitně, plnobarevně a celoplošně potištěná obálka
  • možnost produkce kreativních obálek
  • využití rozličných materiálů

Nevýhody:

  • delší termíny výroby
  • vyšší cena zejména u menších a středních objemů
  • obálky nemusejí být formátově přesné cca 1 – 2 mm (riziko při následném požadavku na strojní plnění)

Nahoru Poslat e-mailem