Nicos.cz > Informace > Envirelope obálky

Envirelope obálky

Podpořte dobré hospodaření a přispějete k ochraně světových lesů  - používejte FSC certifikované výrobky.

Obálka ENVIRELOPE - CO2 neutrální ekologická obálka, která nově definuje vztah k ochraně životního prostředí!

Vznikající emise CO2 při výrobě obálek, již tak redukovaná na minimum, je kompenzována nákupem  ekologicky vysocehodnotných emisních povolenek. Těmi jsou pak financovány řady projektů, např. stavby objektů pro ochranu klimatu, vodních nebo větrných elektráren, které opět přispívají k tomu, aby v budoucnu bylo CO2 v atmosféře ještě méně.

Envirelope obchodní obálka

DL 110 x 220 mm

s odtrhávací páskou
 

s okénkem

75 g/m2

Envirelope obálka pro strojní zpracování
 

C5/6 114 x 229 mm

vlhčící klopa         

s okénkem

75 g/m2

Envirelope obálka pro strojní zpracování
 

C5 162 x 229 mm

vlhčící klopa         

s okénkem

75 g/m2

Envirelope obálka  pro strojní zpracování

C4 229 x 324 mm

vlhčící klopa         

s okénkem

90 g/m2

Suroviny a materiály, které se používají k výrobě Envirelope obálky:

CO2 - NEUTRÁLNÍ IMPACT PAPÍR

Envirelope obálky jsou vyráběny ze CO2 neutrálního Impact-papíru. Tento papír, nerozeznatelný od ofsetového papíru, je vyroben 100% ze starého papíru. Při jeho výrobě se vypouští do vzduchu jen 79 kg CO2 na 1 tunu, v porovnání k 500 - 750 kg při výrobě klasického papíru. Těchto 79 kg CO2 je kompenzováno financováním pomocí CO2 redukčních programů.

ODSTRANITELNÁ BARVA PRO VNITŘNÍ POTISK

Díky nově vyvinutému receptu na barvu EcoRecyColor se podařilo kompletně oddělit papírová vlákna a barvu- DEINK. Tak mohou být konečně i obálky s vnitřním potiskem zařazeny do procesu recyklace pro výrobu bílého recyklovaného papíru. Dosud tomu tak nebylo, protože barvu nebylo možno od papíru úplně oddělit, a odtud vznikala typická šedá barva recyklovaného papíru.

OKÉNKOVÁ FOLIE Z OBNOVITELNÝCH SUROVIN

Pro obálky Envirelope byla vyvinuta okénková folie z obnovitelných surovin. Fólie se plně rozkládá v kompostovacích  zařízeních a splňuje  normu EN 13432 o biologickém odbourávání a kompostovatelnosti. Použitelnost okénkové fólie výrobce EarthFirst byla potvrzena Deutschen Post AG  certifikátem č. 3400 S 80682.

Okénková fólie vyrobená z kukuřice - při výrobě obálek s okénky lze také použít okénkovou fólii vyrobenou z kukuřice. Svými parametry je podobná fólii vyrobené klasickým způsobem. Je však recyklovatelná a nezatěžuje životní prostředí.

VODOU ŘEDITELNÁ LEPIDLA

Při výrobě Envirelope obálek jsou plně využívána vodou ředitelná lepidla, z nichž při recyklovacím procesu nezůstanou žádné zbytky.

SÓJOVÉ BARVY

U ofsetových potisků nabízíme ekologické sójové barvy. Jsou zcela srovnatelné se standardními ofsetovými barvami a jsou 100% recyklovatelné.

 

Nahoru Poslat e-mailem